Що таке мінеральні добрива, яка їх користь, види, способи внесення мінеральних добрив.
10.05.2024
Що таке мінеральні добрива, яка їх користь, види, способи внесення мінеральних добрив.
Отже, мінеральні добрива, що це таке і як-то кажуть, «з чим його їдять»?
Мінеральні добрива – це певна суміш поживних елементів для росту та розвитку рослин і покращення родючості ґрунтів. Які саме елементи найважливіші? В першу чергу це азот, фосфор та калій, потім кальцій, магній, сірка.
Всі ці елементи відносяться до групи макроелементів, так як, рослини поглинають їх у великій кількості.
Але! Це ще не все , що потрібно рослинам, аби давати великі та якісні врожаї . Їм необхідні мікроелементи. До них належать: марганець, бор, мідь, цинк,залізо, молібден, йод та кобальт.
Згадаймо закон «Бочки Лібіха», де говориться, що рослинам потрібні всі елементи в необхідній кількості. Тому що, при нестачі будь – якого елемента в ґрунті, рослина не може рости та розвиватись повноцінно.
Яка їх користь?
Якщо кількість елементів живлення недостатня, слід удобрювати рослини різним підживленням. Їх користь – дуже велика для рослин.
Щоб дослідити проблему з середини, варто зробити агрохімічний аналіз ґрунту. Аби правильно підібрати необхідні добрива та їх кількість.
Види мінеральних добрив
азотні
(Нітрат амонію, Карбамід , Нітрат калію, Нітрат кальцію, Нітрат натрію, Сульфат амонію, Аміачна вода, КАС)
фосфорні
(Суперфосфат, Ортофосфорна кислота, Метафосфат калію, Преципітат, Томасшлак, Кісткове й Фосфоритне борошно.)
калійні
(Калій хлористий, Сульфат калію, Калійна сіль, Калімагнезія)
комплексні
(Амофос, Діамофос, Нітроамофоска ,Нітрофос , Нітрофоска, Азофоска)
мікродобрива
Мономікродобрива
(Добрива, що містять: Цинк, Молібден, Кобальт, Мідь, Залізо, Бор, Марганець)
Полімікродобрива (містять два і більше елементи)
Способи внесення мінеральних добрив
Існує 2 способи внесення добрив:
1 – основне (допосівне,передпосівне) – удобрення ґрунту основною масою добрив до сівби.
Основне удобрення проводять навесні або восени. Все залежить від ґрунтово–кліматичних умов вирощуваної культури та інших причин.
2 – рядкове (припосівне)
Важливо, що під час сівби вносять форми елементів живлення, які легко засвоюються рослинами та потрібні їм на початку росту.
Це переважно фосфор і азот,саме вони потрібні рослинам на початкових стадіях росту та розвитку.
3 – підживлення – необхідне рослинам, аби підтримати їх в період інтенсивного росту, коли рослини потребують велику кількість елементів живлення.
Підживлення проводять сухими добривами у вологий ґрунт або із поливною водою чи позакоренево по листу. Важливо знати, що краще вносити добриво у вологий ґрунт. Використання мінеральних добрив дозволяє покращити урожайність культур, які ви вирощуєте. Підживлення має особливо великий вплив. Як відомо, на різних стадіях розвитку, нестача тих чи інших елементів різко зменшує ріст, врожайність, посухостійкість рослин, якість врожаю, лежкість плодів,стійкість до хвороб та шкідників.
Правильний підбір добрив та науково обґрунтована технологія внесення, швидко прискорять розвиток вегетативної маси рослин та формування врожаю.
Отже, в чому полягають основні переваги мінеральних добрив?
1. Перш за все, у високому рівні їхньої ефективності. Використання всіх необхідних елементів живлення для росту сільськогосподарських культур здатне, значним чином, підвищити загальний рівень урожайності.
2. Універсальність. Один і той самий вид мінерального добрива можна застосовувати для підживлення різних рослин.
3. Завдяки використанню певних хімічних сполук підвищується здатність рослин протистояти впливу різним негативним факторам.
4. Зручність у використанні. Мінеральні гранульовані добрива не потребують особливих умов зберігання, а сам процес роботи з ними не викликає труднощів.
5. Економічність. Високий рівень урожайності, який можна досягти завдяки використанню міндобрив, сприятиме процвітанню господарства та збільшенню прибутків.
Read other posts...
Have more questions?
Enter your contact number and we will call you back!